Druga porażka Polkątów

Niestety koszykarze Polkątów Maximus odnieśli drugą porażkę w tym sezonie. Po przegranej z GKK Gorzowem Wlkp. tym razem sposób na naszą drużynę znaleźli koszykarze WKS II Śląsk Wrocław. Nasi zawodnicy bardzo słabo rozpoczęli spotkanie. Agresywna obrona na całym boisku wrocławian połączona z szybkimi kontrami natychmiast przełożyła się na wynik. Po pięciu minutach gry nasz zespół przegrywał już 20 punktami. Na słabą postawę naszych zawodników zareagował trener Maciej Zaremba, który poprosił o przerwę na żądanie. Po niej koszykarze Polkątów nieco się przebudzili i mozolnie zaczęli odrabiać straty. Przewaga wrocławian zmalała do 8 punktów i od tej pory na parkiecie toczyła się zacięta walka kosz za kosz. Po pierwszej połowie nasz zespół przegrywał 52:44 . Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry obu drużyn. Wrocławianie konsekwentnie utrzymywali kilkupunktową przewagę. Nadzieje licznie przybyłych na to spotkanie kibiców z Kątów Wrocławskich odżyły w 8 minucie 3 kwarty kiedy to nasi zbliżyli się do rywala na 3 punkty. Ale tego wieczoru naszych zawodników nie było stać na nic więcej. Wrocławianie momentalnie odskoczyli na bezpieczną przewagę kontrolując wynik meczu do samego końca. Ostatecznie Polkąty Maximus przegrały 88:77. Z całą pewnością był to słabszy dzień naszej drużyny, która nie potrafiła nawiązać równej walki z przeciwnikiem. Antybohaterami spotkania była dwójka arbitrów prowadzących ten mecz. Sędziowie nie sprostali presji związanej z zaciętym spotkaniem, popełniając wiele ewidentnych błędów.

 

Trener wraz z zawodnikami kąteckiego zespołu pragną bardzo gorąco podziękować kibicom naszej drużyny za głośny doping i słowa otuchy! Następne spotkanie nasza drużyna rozegra 01.12.2012 w Kątach Wrocławskich. Rywalem naszego zespołu będą KKS Siechnice. Już dziś zapraszamy kibiców na WIELKIE DERBY !!! Początek tradycyjnie o godzinie 18.00.

 

Polkąty Maximus – WKS II Śląsk Wrocław 77:88 (30:22, 22:22, 19:13, 17:20)

 

Polkąty Maximus: Kondas 27, Dźwilewski 12, Kaczmarek 9, Kurpiel 8, Misiołek 7, Giniewski 6, Kabat 4, Sieńko 2, Konieczny 2, Beluch 0, Cybiński 0.

 • kedar 23 listopada 2012 at 22:48

  złej baletnicy…..ludzie co wy piszecie? mecz przegwizdany? Maxi.us bronił terminu jak lew wiedząc że Śląsk zagra bez zawodników I ligowych i Kowala. Z rocznika powyżej 95/96 było 3 zawodników i to do tego Juniorów starszych. Sedziowie gwizdali w dwie strony głupoty. Ale pisanie że dla Ślaska dobrze to nadużycie. Młodzi byli od Was lepsi i tyle. Jak zejdzie Bochen; Prosty i może Norbi to będzie 40 dychy dla Ślaska jak tak będziecie grać. Juniorzy młodsi z Ślaska wyglądali przy Was jak dzieci; ale ambicj; obrona której Wam brakowało zabiła Was w meczu. To Wy na początku meczu graliście jak debiutanci w lidze a oni jak stare wygi. Przecieralem oczy ze zdumienia jak Was ogrywali. to tyle.

 • dyzio 21 listopada 2012 at 09:59

  Witam, problem z sędziowaniem jest w całej 3 lidze i nie tylko w niej , cały czas się zastanawiam jak można gwizdać kilka sezonów i nadal popełniać tak drastyczne błędy podczas prowadzonych spotkań, wielu sędziów obserwuję już od kilku lat i dziwię się gdzie są ich przełożeni – oni już dawno nie powinni prowadzić meczów.
  Co do samego meczu, sędziowie mylili się dla każdej ze stron, wiem że tłumaczenie się decyzjami sędziowskimi jest bardzo popularne i wygodne, ale fakt iż w Maximusie graja doświadczeni koszykarze w porównaniu do juniorów Śląska powinni wiedzieć że jak się mecz wygrywa 20-30 punktami to i sędziowie nie mogą zbyt wiele zrobić. Sam fakt ujęty powyżej,iż po 5 minutach było 20 pkt przewagi dla Śląska świadczy o umiejętnościach zawodników tego klubu i słabym dniu koszykarzy Maximusa.
  Pozdrawiam

 • DO NICO 20 listopada 2012 at 22:26

  w OGÓLNYM ROZRACHUNKU JAK BĘDZIE ZOBACZYMY.OGÓLNIE W LIDZE WIADOMYM JEST, ŻE ŚLĄSK ZAŁATWIA TERMINARZ POD SIEBIE. KĄTY SIĘ NIE ZGODZIŁY NA ZMIANĘ TERMINU I BYŁO TO SAMO CO Z NAMI. MECZ PRZEGWIZDANY, BO JAK INACZEJ NAZWAĆ KILKA DECYZJI NA KORZYŚĆ MAXIMUSA, Z KTÓRYCH POTEM SIĘ SĘDZIA WYCOFUJE LUB TECHNIKI DLA DOŚWIADCZONYCH ZAWODNIKÓW Z KĄTÓW ZA PROŚBĘ O WYJAŚNIENIE DECYZJI?! KAPITAN POLKĄTÓW WYAUTOWANY W I KWARCIE ZA RZEKOME FAULE W ATAKU ITP.LUDZIE TO DOPIERO 3 LIGA, CZEGO UCZYCIE ROCZNIK 1996 (DZIECI)?!?!

 • NICO 20 listopada 2012 at 08:25

  Zapomniałeś dodać że WKS Śląsk grał cały mecz rocznikiem 1996(dziećmi) i was ośmieszył,więc nie
  zganiaj na sędziów !!! Sam dałeś przykład że po pięciu minutach było już dwudziestoma dla WKS-u.

Comments are closed.