Trzecie zwycięstwo koszykarzy !!!

Koszykarze Polkątów Maximus odnieśli kolejne zwycięstwo w obecnym sezonie. Tym razem nasi zawodnicy pokonali drużynę Basket Chrobry Głogów 87:74.  Koszykarze z Kątów Wrocławskich rozpoczęli spotkanie z dużym animuszem i od razu narzucili rywalom swój styl gry i po 4 minutach prowadzili 9:2. Z biegiem czasu drużyna gości głównie za sprawą swojego lidera Pawła Jaworskiego zaczęła zdobywać kolejne punkty i nawiązała wyrównaną walkę z gospodarzami.
Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25:23 na korzyść Polkątów. Druga ćwiartka meczu, jak się później okazało była decydująca dla losów całego spotkania. Koszykarze Polkątów całkowicie kontrolowali w niej przebieg gry i wygrali ją zdecydowanie 25:14.
W przerwie meczu odbyła się licytacja gadżetów przekazanych przez piłkarski Śląsk Wrocław. Licytacja cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony kibiców, a cały zysk z niej pochodzący został przekazany na rzecz chorego na zanik mięśni, wiernego kibica Polkątów Maximus – Michałka Cymermana.
Druga połowa meczu to wyrównana walka obu zespołów. Gospodarze utrzymywali w niej uzyskaną w pierwszej części bezpieczną, kilkunastopunktową przewagę. Goście tylko raz zagrozili naszym koszykarzom. Na 4 minuty przed końcem spotkania Polkąty prowadziły różnicą tylko 2 oczek – 76:74. Po chwili nasz zespół otrząsnął się z przejściowej niemocy i do końca meczu nie stracił już ani jednego punktu. Trzecie zwycięstwo w sezonie stało się faktem!

POLKĄTY MAXIMUS – MKS Basket Chrobry Głogów 87:74 (25:23; 25:14; 22:23; 15:14)

POLKĄTY: Giniewski 29, Kurpiel Michał 15, Cybiński 11, Kaźmierczyk 10, Sieńko 10, Kondraczyk 6, Kurpiel Marcin 4, Beluch 2, Czajka 0, Misiołek 0.

BASKET: Jaworski 38, Mostowski 17, Dopierała 14, Pieniążek 3, Gil Krzysztof 2, Skopiński 0, Dropiński 0, Widawski 0, Gil Przemysław 0.

Zawodnicy pragną bardzo gorąco podziękować wszystkim kibicom za nieustanny i głośny doping, który poniósł naszą drużynę do kolejnej wygranej !!! Z przykrością informujemy, że mecz z Basketem Głogów był ostatnim w tym roku spotkaniem rozegranym w Kątach Wrocławskich. W najbliższą niedzielę (19.12) Polkąty Maximus zmierzą się z dotychczasowym wiceliderem zespołem Dark Dog Nowe Miasto Wałbrzych, który odnotował ostatnio dwie porażki z rzędu. Nasi zawodnicy dołożą wszelkich starań, aby przedłużyć złą passę Wałbrzyszan i wygrać pierwszy w tym sezonie mecz wyjazdowy.

Naszą drużynę czeka teraz seria spotkań wyjazdowych. Kolejny mecz naszych koszykarzy w Kątach Wrocławskich odbędzie się dopiero 5.02.2011, a rywalem będzie zespół z Gorzowa Wielkopolskiego. Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy na ten pojedynek! Mamy głęboką nadzieję, że stęsknieni za koszykówką kibice zapełnią halę sportową aż po same brzegi 🙂

• Edi 17 grudnia 2010 at 16:20

To w styczniu widzimy się jako przeciwnicy? 😉 Powodzenia tam chłopie i samych sukcesów (poza wygraną z nami) 🙂

• Wojtek Kabat 15 grudnia 2010 at 21:14

Pniecie się w górę! Dobrze jest. Ja póki co w WSTK Wschowa/Sława będę trenerem Juniorów Starszych. Jak mi się sprawy lepiej poukładają i będę bardziej czasowy to dołącze do ekipy seniorów. Pozdro serdeczne.

• Krzysiek W. 13 grudnia 2010 at 13:37

Brawo, mecz naprawdę interesujący zwłaszcza końcówka meczu. Z dobrej strony pokazał się Marcin Kurpiel, nie wiem tylko dlaczego tak krótko zagrał. Czyżby jakieś uprzedzenia trenera do niego. Wielkie uznanie dla Tomka, poprowadził drużynę do zwycięstwa (dźwignął ciężar cięszkiego meczu).
    Dla prezesa duże brawa – chłop się naprawdę stara.