Falstart

Koszykarze Polkątów nie sprostali w pierwszym meczu sezonu ekipie WSTK Wschowa i przegrali na własnym parkiecie 72:78. Nowa hala i fantastycznie dopingujący kibice nie poczuli smaku zwycięstwa gospodarzy i na pierwszą w tym roku wygraną będą musieli poczekać do 6.11, kiedy zmierzą się z ekipą Gimbasket.

W pierwszej kwarcie osiągnęli jeszcze prowadzenie 17:11, jednak w drugiej ćwiartce rezerwowi nie potrafili przeciwstawić się gościom, którzy dzięki efektownym seriom punktowym (8-0 i 10-0) odskoczyli na kilkanaście oczek. Trzecia i czwarta kwarta to wymiana punkt za punkt. Gospodarze doszli już WSTK na 3 punkty, jednak dwie z rzędu straty popełnione przez kąteckich graczy i pewne punkty gości odebrały Polkątom marzenia o zwycięstwie.

Najsktutecnniejszym graczem meczu został wybrany koszykarz gospodarzy Tomek Giniewski, który odebrał z rąk managera Hali Pawła Pilskiego symboliczną statutetkę oraz torbę sportową.

Warto odnotować, iż na pierwszym meczu tego sezonu koszykarskiego, inauguracji rozgrywek w nowej Hali Widowiskowej, obecnych było ok. 200 głośnych kibiców wyposażonych m.in w trąbki, bębny, flagi. Relację oraz zabawy z kibicami prowadził Paweł Pilski, który dzięki uprzejmości sponsorów, nagradzał kibiców wartościowymi upominkami. Na meczu obecni byli również Burmistrz Antoni Kopeć, wicestarostra Ireneusz Słoma, radny Andrzej Okapiec. Wszystkich zapraszamy wraz z rodzinami na kolejne spotkania!

Polkąty: Giniewski 28, Kaźmierczyk 21, Cieśla 9, Sieńko 5, Kurpiel Michał 4, Czajka 3, Beluch 2, Kabat 0, Kondraczyk 0, Cybyński 0, Kol 0, Kurpiel Marcin 0.
WSTK: Rzeszowski Marcin 17, Kaptur 16, Rzeszowski Wojciech 15, Matuszewski 14, Chałupa 8, Badziński 4, Sacha 2, Kowalski 2.

• Kibicka 7 października 2010 at 21:16