Wygrana z WKK!

Koszykarze Polkątów Maximus przełamali złą passę i odnieśli swoje drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Nasi pokonali na wyjeździe młodzieżową drużynę WKK Wrocław 85:69. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Młodzi zawodnicy wrocławskiej drużyny zaskoczyli graczy Maximusa szybką i skuteczną grą. Nasi popełnili kilka prostych błędów i pudłowali rzuty z klarownych pozycji. Polkąty nie potrafiły wypracować większej przewagi i po dwóch kwartach na tablicy wyników było 38:36 dla zawodników z Kątów Wrocławskich. Obraz gry zmienił się w drugiej połowie. Gracze Maximusa zaraz po wyjściu na parkiet wyszli na 12 – punktowe prowadzenie i od tej pory dyktowali warunki na parkiecie. Wrocławianie ambitnie walczyli, ale Polkąty mądrze i spokojnie kontrolowały przebieg meczu, bez skrupułów wykorzystując wszelkie błędy zawodników WKK. Dzięki tej wygranej nasi koszykarze awansowali na drugą pozycję w tabeli i plasują się tylko za niepokonanym do tej pory Górnikiem Wałbrzych.

WKK II Wrocław – POLKĄTY MAXIMUS 69:85 (15:19, 21:19, 14:25, 19:22)

Polkąty Maximus: Kondas 18, Misiołek 17, Zubik 14, Kaczmarek 13, Giniewski 6, Beluch 5, Mańkowski 4, Czekaj 3, Konieczny 2, Kondraczyk 2, Dębowicz 1, Łojko 0.