Przegrana na początek

Sezon 2019/2020 zaczynamy od przegranej 🙁 Po bardzo emocjonującym spotkaniu i zaciętej końcówce gospodarze wygrali z naszą drużyną 82:77. Nasi koszykarze rozegrali dwie bardzo odmienne połowy. Pierwsza w wykonaniu zespołu z Kątów Wrocławskich była dość słaba. Nasi grali na słabej skuteczności w ataku, popełniali proste błędy w obronie oraz aż 10 strat. Po przerwie obraz gry Maximusa uległ zmianie. Nasi zawodnicy przyspieszyli grę oraz zaczęli grać agresywnie w obronie. Przyniosło to oczekiwany efekt bo nasi koszykarze odrobili blisko jedenastopunktową stratę z pierwszej części meczu. Od tego momentu gra bardzo się wyrównała, a obie drużyny zaczęły grać punkt za punkt. W końcówce Maximus wyszedł nawet na pierwsze w meczu prowadzenie 70:72. Po czasie wziętym przez Trenera BC Swiss Krono Żary, gospodarze zdobyli jednak sześć punktów z rzędu. Nasi zawodnicy mieli jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu lecz dwa trzypunktowe rzuty nie znalazły drogi do kosza. Nie udało nam się przełamać gospodarzy, ale druga połowa napawa optymizmem. Wracamy do ciężkiej pracy i w następną niedzielę jedziemy do Tarnowa Podgórnego walczyć o pierwsze ligowe zwycięstwo!

Basket Club Swiss Krono ŻaryDijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 82:77 (20:13, 21:17, 17:27, 24:20)

Maximus: Kaczmarek 22, Suprun 12, Giniewski 11, Bluma 10, Muskała 10, Kamberski M. 8, Lipiński 4 (9 asyst), Bortliczek 0, Malinowski 0, Rodak 0, Kamberski J. (nie grał).