Pewne zwycięstwo w Zielonej Górze!

Koszykarze Polkątów Maximus odnieśli jedenaste zwycięstwo w obecnych rozgrywkach i utrzymali pierwsze miejsce w tabeli 3 ligi. Nasi zawodnicy pozostają niepokonani na wyjazdach w tym sezonie! Co cieszy jeszcze bardziej w tej kolejce rozgrywek swoje spotkanie przegrał Turów Zgorzelec (z SMK Lubin)!  Tym razem Maximus przekonująco pokonał ekipę SKM Zastal Zielona Góra 73:52! Rywalizacja była wyrównana tylko przez dwie pierwsze kwarty. W drugiej połowie na boisku dominowała już tylko drużyna z Kątów Wrocławskich. Celne rzuty trzypunktowe (Beluch x 4 i Cieśla x 4) oraz dobra obrona naszych zawodników pozwoliła na osiągnięcie bezpiecznej przewagi i kontrolowanie przebiegu całego meczu. Na pochwałę zasługuje cała drużyna, która po ostatniej porażce z SMK Lubin zaprezentowała się dużo lepiej. Zawodnicy „szukali” się wzajemnie na boisku przez co niektóre akcje prezentowały się bardzo efektownie.  Przed nami miesięczna przerwa w rozgrywkach. Kolejny mecz ligowy dopiero 20. lutego w Kątach Wrocławskich z Chromikiem Żary. Już dziś serdecznie zapraszamy!

SKM Zastal Zielona Góra – POLKĄTY MAXIMUS 52:73 (15:14, 11:16, 10:23, 16:20)

Polkąty Maximus: Cieśla 24 (4), Beluch 14 (4), Wierzgacz 10, Wiśniewski 8, Bartnicki 9, Giniewski 4, Magdziarz 2, Dębowicz 2, Cidyło 0.