Tracimy pozycję lidera

Seria siedmiu kolejnych zwycięstw naszego zespołu zakończona. W szlagierowym pojedynku dwóch pierwszych zespołów 3 ligi lepsi okazali się gracze WKS Śląsk Wrocław, którzy wygrali minimalnie 73:71. Całe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący. Goście z Wrocławia odskoczyli w połowie drugiej kwarty na większą przewagę i prowadzili do przerwy 42:31. W trzeciej odsłonie spotkania zdecydowanie lepiej prezentował się Maximus, który szybko odrobił straty i jeszcze w tej kwarcie objął prowadzenie 58:56. Od tego momentu na boisku toczyła się twarda walka w obronie i w ataku, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Na minutę przed końcem spotkania Śląsk prowadził 72:71. Nieskuteczne akcje gości w końcówce meczu dały szanse naszym zawodnikom na zwycięstwo. Niestety trzy kolejne akcje nasza drużyna zakończyła bez celnego rzutu. Ostatecznie Śląsk Wrocław pokonał Maximusa 73:71. W wyniku tej przegranej Maximus spadł na drugie miejsce w tabeli. Nowym liderem została ekipa Śląska Wrocław.

Polkąty Maximus: Kowalski 16, Cieśla 15, Giniewski 13, Bartnicki 10, Wierzgacz 5, Boć-Orzechowski 4, Beluch 4, Wiśniewski 4, Łojko 0, Cidyło 0.

Bardzo gorąco dziękujemy kibicom, którzy głośnym dopingiem zagrzewali nas do walki. Niestety tym razem zabrakło niewiele!
Ta porażka tylko nas wzmocni! Nie poddajemy się i jesteśmy gotowi do jeszcze cięższej pracy!