Bardzo ważne zwycięstwo Polkątów!

Nasi koszykarze w minioną sobotę odnieśli bardzo istotne zwycięstwo w Zgorzelcu. W ostatniej w tym roku kolejce rozgrywek 3 ligi mężczyzn Polkąty Maximus pokonały w meczu na szczycie Turów Zgorzelec 83:78 i umocniły się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Samo spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 4 minutach prowadzili aż 14:0. Dopiero po czasie wziętym przez Trenera Adama Omelana nasi zawodnicy otrząsnęli się i zaczęli zdobywać punkty. Pierwsza kwarta zakończyła się jednak jedenastopunktowym zwycięstwem Zgorzelczan. Druga ćwiartka meczu nie przyniosła zmiany obrazu gry. Nadal to gracze Turowa byli stroną dominującą i kontrolowali przebieg meczu. Maximus grał bardzo chaotycznie i nieskutecznie. Po pierwszej połowie Polkąty przegrywały ośmioma punktami. W trzeciej i czwartej kwarcie gra zdecydowanie się wyrównała. Maximus odrobił straty z pierwszej części meczu i od tego momentu na boisku toczyła się prawdziwa walka dwóch równorzędnych zespołów. Skuteczna gra „punkt za punkt”, twarda obrona, a niekiedy proste straty i łatwe błędy zawodników. To wszystko doprowadziło do bardzo emocjonującej końcówki, w której lepiej i bardziej konsekwentnie zaprezentowali się nasi gracze! Ostatecznie Maximus wygrał w Zgorzelcu pięcioma punktami! Turów Zgorzelec odniósł pierwszą porażkę przed własną publicznością (3 przegrana w sezonie), co więcej w tej kolejce przegrał również drugi nasz rywal w walce o najwyższą lokatę – Śląsk Wrocław (niespodziewana przegrana po dogrywce w Zielonej Górze)! Maximus pozostaje na czele tabeli z zaledwie jedną porażką w jedenastu spotkaniach. Teraz przed naszymi zawodnikami zasłużona przerwa świąteczna! Wracamy już w Nowym Roku – 09.01 Kąty Wrocławskie odwiedzi drużyna SMK Lubin!

KKS Turów Zgorzelec – Polkąty Maximus 78:83 (26:15, 15:18, 19:24, 18:26)

Polkąty Maximus: Beluch 21, Magdziarz 19, Kowalski 12, Cidyło 10, Cieśla 9, Giniewski 4, Bartnicki 4, Wierzgacz 4, Boć-Orzechowski 0, Wiśniewski 0, Kubiak 0.