Cieśla 6x3pkt i derby dla Kątów!

W sobotę 29 listopada odbyły się kolejne derby z Siechnicami. Zespół ten wzmocnił się w paru aspektach, a główny to szkoleniowiec Maciej Maciejewski, który był asystentem Rafała Kalwasińskiego i Grzegorza Krzaka w Śląsku, gdy zespół został reaktywowany i rozpoczął marsz do ekstraklasy. A także w trakcie rozgrywek do KKS-u dołączył rozgrywający Igor Dudek.

W szeregach gospodarzy zabrakło „drugiej jedynki” Piotra Magdziarza, który jest kontuzjowany, a także Adriana Wierzgacza. Do pierwszej piątki ponownie wskoczył Robert Cieśla, a mecz na pozycji centra zaczął Patryk Dębowicz, jednak lepiej dysponowany tego dnia był Michał Kondas i to on brylował pod koszami. Spotkanie celną trójką otworzył Cieśla. Mecz z Oleśnicą, przesiedział prawie cały na ławce, jednak zaraz po wejściu trafił 4/4 za trzy. I po pierwszym rzucie zanosiło się, że i w meczu z Siechnicami, będzie on dobrze dysponowany zza linii 6,75. Zaraz po nim trójki trafiali Misiołek i Kaczmarek, a pod koszem walczył wspomniany Kondas. Końcówka pierwszej kwarty mogła napawać optymizmem bo zakończyła się 28:19. Druga kwarta była mocnym uderzeniem w wykonaniu…gości. Kolejne punkty dokładał Maciej Jarmakowicz, Kacper Kuta i Damian Oswald. Goście grali szybko i skutecznie i na przerwę zeszli tylko z jednopunktową stratą 44:43.

I taka walka punkt za punkt trwała aż do końcówki trzeciej kwarty. Dobre zmiany z ławki dali Kamil Mańkowski oraz Sebastian Beluch. A swój popis strzelecki kontynuował Cieśla i Kaczmarek. Dopiero na jednym z time-outów Drużyna się obudziła i udało jej się w czwartej kwarcie odskoczyć od coraz bardziej zmęczonych gości, którzy jednak mieli węższy skład i mogli mniej rotować zawodników podstawowych. Cieśla zakończył spotkanie z sześcioma celnymi rzutami za trzy i razem z Kaczmarkiem zdobyli po 25pkt. A sam mecz zakończył się wynikiem 96:79.

W „mikołajki” zapraszamy na mecz z WSTK Wschowa, co rozpocznie już rundę rewanżową w III lidze.

Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 96:79 KKS Siechnice (28:19, 16:24, 24:19, 28:17)

Polkąty Maximus: Cieśla 25(6), Kaczmarek 25(1), Kondas 16, Misiołek 15(2), Giniewski 9, Beluch 4, Kabat 2, Mańkowski, Dębowicz, Łojko, Dźwilewski.

KKS: Kuta 20(3), Jarmakowicz 17(1), Dudek 13(1), Oswald 11, Chalusiak 10, Gołąb 5(1), Kubiak 3, Paździor, Kraszewski, Ziętek, Zazdrożny, Dziurowski.