WSTK Wschowa 69:90 Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie

4 października nasi koszykarze zainaugurowali sezon 2014/2015. To już ich szósty sezon na parkietach III ligi. Pierwszy mecz to wyjazd do Wschowy z tamtejszym WSTK. Dwa lata temu klub ten grał w II lidze, ale bez powodzenia co zakończyło się spadkiem. Z tamtych graczy zostali Mariusz Zgrzebnicki, Jakub Chałupka, Kamil Łukanus oraz Wojciech Rzeszowski. Do naszego zespołu przed sezonem dołączył z Nysy Kłodzko Robert Cieśla, a do koszykówki powrócił Adrian Wierzgacz, wychowanek Śląska.

Mecz od początku układał się pod dyktando Maximusa, dobra dyspozycja z dystansu pozwoliła na szybkie odskoczenia od rywala. Na rozegraniu dobrze grę napędzał Emil Misiołek, a świetnie dysponowany tego dnia Grzegorz Kaczmarek zdobył już w pierwszej kwarcie 16 punktów. Do Kaczmarka dołączył Beluch, zaś w drugiej połowie rozstrzelał się Robert Cieśla. W całym spotkaniu ta trójka zawodników trafiła 12 „trójek”, pięć Cieśla, cztery Beluch, trzy Kaczmarek.

O ile jeszcze w drugiej kwarcie mecz był na kontakcie (37:37 pod koniec 2kwarty), o tyle trzecia i czwarta kwarta to juz skuteczny odjazd naszych zawodników od rywali.

W drugiej kolejce Polkąty Maximus wybiera się do Lubina na mecz SKM.

WSTK Wschowa 69:90 Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie (13:22, 25:20, 21:24, 10:24)

WSTK: Rzeszowski 26 (4), Łukanus 12, Naramski 8, Zgrzebnicki 7 (1), Chałupka Jakub 6 (2), Walkowski 5 (1), Krówczyński 3 (1), Gliński 2, Toś, Jaskółka, Chałupka Daniel,

Polkąty: Kaczmarek 32 (3), Beluch 18 (4), Cieśla 15 (5), Dźwilewski 12, Giniewski 9, Misiołek 2, Dębowicz 2, Wierzgacz, Mańkowski.