Drugie zwycięstwo Maximusa! Polkąty liderem!

Koszykarze Polkątów Maximus odnieśli swoje drugie zwycięstwo w drugim meczu ligowym obecnego sezonu. Tym razem wyższość naszych zawodników musiała uznać drużyna SMK Lubin. Nasi wygrali na wyjeździe 86:77.

Od samego początku spotkanie obu zespołów było bardzo wyrównane, a na parkiecie nie brakowało twardej walki. Gospodarze z Lubina za wszelką cenę chcieli zrewanżować się za dość nieoczekiwaną porażkę z Górnikiem II Wałbrzych z pierwszej kolejki. Nasi zawodnicy grali konsekwentnie i skutecznie w ataku, niestety wiele do życzenia pozostawiała obrona naszego zespołu. Lubinianie zbyt często oddawali rzuty z czystych pozycji ( 10 celnych trójek) i wykorzystywali błędy w rotacji naszej drużyny. Mimo tego, to Polkąty cały czas pozostawały na kilkupunktowym prowadzeniu. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:38 dla Maximusa.

Obraz gry w trzeciej kwarcie nie zmienił się. Nasi zawodnicy mimo lepszej gry nie potrafili odskoczyć od rywala na więcej niż 5 oczek. Przełomowa okazała się dopiero ostatnia cząstka meczu. Koszykarze z Kątów Wrocławskich poprawili swoją grę obronną, co uniemożliwiło zdobywanie łatwych punktów przez lubinian i przyczyniło się do wymuszenia kilku ważnych przechwytów. Aż 17 punktów ze wszystkich 28 w tej kwarcie zdobył doskonale dysponowany tego dnia Grzegorz Kaczmarek. W całym meczy popularny „Żożo” uzbierał na swoim koncie aż 42 punkty, przez co w dużej mierze przyczynił się do zwycięstwa naszej drużyny. Ostatecznie Polkąty Maximus odniosły ważne zwycięstwo z nieprzyjemnym rywalem SMK Lubin 86:77. Dzięki tej wygranej nasza drużyna po dwóch ligowych kolejkach została liderem tabeli rozgrywek 3 Ligi.

W przyszłą sobotę (18.10) nasi koszykarze rozegrają kolejny, wyjazdowy mecz ligowy. Przeciwnikiem naszej drużyna będzie zespół Górnika II Wałbrzych, który w zeszłym tygodniu pokonał SMK Lubin 62:54. Początek spotkania o godzinie 16.00.

Polkąty Maximus – SMK Lubin 86:77 (26:20, 15:18, 17:21, 18:28)

Polkąty Maximus: Kaczmarek 42, Dźwilewski 10, Kondas 9, Giniewski 9, Misiołek 6, Beluch 4, Dębowicz 4, Wierzgacz 2, Cieśla 0, Łojko 0.

SMK Lubin: Olejniczak 17, Dwornik 16, Iłowski 15, Macowicz 14, Jaworski 12, Szkoła 3, Markowicz 0, Skibiński 0, Ludwig 0.