Wygrana na inauguracje sezonu!

Polkąty Maximus przekonująco wygrały swój pierwszy mecz w sezonie 2013/2014.  Nasza drużyna pokonała debiutującą na tym szczeblu rozgrywek ekipę SKM Lubin 85:49. Pierwsze dwie minuty minuty spotkania były bardzo nerwowe. Żadna z drużyn nie potrafiła w tym czasie wykorzystać kilku dogodnych sytuacji do zdobycia punktów. Bardziej doświadczeni zawodnicy Polkątów Maximus jako pierwsi zdołali opanować emocje na boisku i zaczęli seryjnie zdobywać punkty. W ósmej minucie pierwszej ćwiartki meczu nasi koszykarze prowadzili 17:2, co najlepiej odzwierciedlało dominację Polkątów na boisku. Nie inaczej wyglądała druga kwarta. Polkąty przez cały czas kontrolowały przebieg spotkania. Goście z Lubina popełniali wiele prostych błędów w obronie, słabo grali także w ataku zdobywając po pierwszej połowie zaledwie 13 punktów. Obraz gry nie uległ zmianie również w całej drugiej części meczu. Nasi bronili zdobytej przewagi, a Trener Maciej Zaremba mógł pozwolić sobie na swobodną rotację zawodników. Ostatecznie Polkąty wygrały z SKM Lubin aż 85:49. Wygrana na inaugurację sezonu na pewno cieszy. W grze naszej drużyny jest jeszcze jednak kilka elementów do poprawy, jak zgranie z nowymi zawodnikami czy lepsza gra w defensywie. Z każdym ciężko przepracowanym treningiem będzie coraz lepiej.

POLKĄTY MAXIMUS – SKM Lubin 85:49 (19:7; 20:6; 23:16; 23:20)

Polkąty Maximus: Beluch 18, Czekaj 15, Kaczmarek 14, Giniewski 14, Zubik 11, Dębowicz 7, Misiołek 4, Mańkowski 1, Kurpiel 1, Kondraczyk 0.