Dźwilu SHOW!

Po dwóch fatalnych meczach z WKK i Zastalem, nasi Koszykarze nie mieli już wyjścia jak tylko w zdecydowany sposób pokonać gości ze Wschowy-Sławy. Zespół jaki przybył do Kątów ma swojego przedstawiciela na szczeblu II ligi, a drużyna przyjezdna to zespół rezerw wzmocniony grającym trenerem Pawłem Jaworskim (12,1 pkt/mecz na parkietach II ligi), Jakubem Chałupka i Karolem Tyborowskim.

W naszych szeregach lekko kontuzjowani byli Grzegorz Kaczmarek i Michał Kondas. Ciężar zdobywania punktów w tym spotkaniu w sposób perfekcyjny na swoje barki wziął Sławomir Dźwilewski. Ustanowił rekord punktowy w historii ligowych występów naszego klubu. Już w pierwszej kwarcie trafił trzy razy zza linii 6,75cm, a także skończył szybki atak efektownym wsadem. Druga połowa to również popisy strzeleckie popularnego „Dźwila”. Zdobył on 43 punkty, a także trafił ostatni rzut w meczu, dzięki czemu po raz pierwszy w sezonie Maximus przekroczył barierę 100pkt. Przyjezdni za wyjątkiem Pawła Jaworskiego nie stanowili większego zagrożenia. Ich obrona strefowa funkcjonowała słabo, dzięki czemu Maximus zdobywał seryjnie punkty z każdej pozycji.
Kolejne spotkanie Maximus rozegra na własnym parkiecie z liderem III ligi Śląskiem Wrocław (16  luty).

POLKĄTY Maximus Kąty Wrocławski 101:72 WTSK Wschowa-Sława (25:16, 23:13, 26:22, 27:21)

Maximus: Dźwilewski 43 (3), Beluch 14 (1), Misiołek 11, Kondas 10, Kabat 8, Giniewski 7, Konieczny 4, Kaczmarek 4, Kurpiel.

WSTK: Jaworski 31 (5), Tyborowski 10, Krówczyński 10, Naramski 8, Nowak 6, Chałupka 5 (1), Adamski 2, Dopierała, Jaskółka.