Nowy cel: AWANS…

Już w najbliższy weekend rusza nowy sezon rozgrywek o wejście do 2  ligi mężczyzn koszykarzy. 10 zespołów będzie walczyć o awans do baraży, które mogą stać się przepustką do upragnionego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.  Kibiców czeka półroczna walka na parkietach, w której na pewno nie zabraknie emocji i dramaturgii.  Drużyna Polkątów Maximus zainauguruje rozgrywki dopiero 07.10 meczem wyjazdowym we Wschowie.  Pierwsze spotkanie nowego sezonu przed własną publicznością nasi koszykarze rozegrają w ŚRODĘ – 10.10 o godzinie 19.00 (mecz został przełożony z 29.09 na prośbę drużyny gości). Przeciwnikiem naszego zespołu będzie ekipa WKK Wrocław.

Nadchodzący sezon będzie dla naszych zawodników prawdziwym testem. Poziom rozgrywek z roku na rok staje się coraz wyższy i nie inaczej będzie tym razem. Sześć drużyn w dziesięciozespołowej stawce głośno zapowiada walkę o awans do baraży. W tym gronie jest również ekipa Polkątów. Przy odrobinie szczęścia i konsekwentnej grze nasz zespół z całą pewnością stać na sprawienie niespodzianki i utarcie nosa bardziej doświadczonym drużynom. Zawodnicy naszej drużyny zapowiadają twardą walkę o najmniejszy skrawek parkietu i każdą piłkę w czasie zbliżających się spotkań. Drużyna rozpocznie sezon w składzie podobnym do zeszłorocznego. Polkąty opuścił jedynie Mariusz Gnatowicz, który przeniósł się do zespołu z Siechnic. Kontuzjowany pozostaje Michał Kondraczyk i wciąż nie wiadomo ile jeszcze potrwa jego rozbrat z koszykówką. Nadal pod znakiem zapytania stoi gra Grzegorza Kaczmarka, który w poprzednim sezonie był najlepszym strzelcem zespołu. Po poważnej kontuzji do gry wraca Michał Kurpiel, który jest już w pełni sił i solidnie przepracował okres przygotowawczy. Poza tym Trener Maciej Zaremba nadal testuje  kilku zawodników. Decyzja o ich  przydatności do naszej drużyny ma zapaść w następnym tygodniu.


Nasza drużyna przygotowania do sezonu rozpoczęła pod koniec sierpnia. Podczas okresu przygotowawczego Polkąty pokonały w meczu sparingowym trzecioligowy zespół WKK Wrocław 70:61, a także dwukrotnie przegrały podczas „VI Turnieju Koszykówki o Puchar Burmistrza MiG Kąty Wrocławskie” z zespołem KKS Siechnice 58:55 oraz KK Inwest-Park Górnik Wałbrzych 53:52.


DRUŻYNA POLKĄTÓW MAXIMUS WRAZ Z TRENEREM PRAGNIE ZAPROSIĆ WSZYSTKICH SWOICH KIBICÓW NA ZBLIŻAJĄCE SIĘ MECZE NOWEGO SEZONU. WASZ ŚWIETNY I GORĄCY DOPING NIERAZ DODAWAŁ NASZEJ EKIPIE SKRZYDEŁ I BYLIŚCIE NASZYM PRAWDZIWYM „SZÓSTYM” ZAWODNIKIEM. NIECH TAK SAMO BĘDZIE
W TYM SEZONIE !!! MY ZE SWOJEJ STRONY POSTARAMY SIĘ WAM ODPŁACIĆ DOBRYMI WYNIKAMI I WALKĄ DO SAMEGO KOŃCA!


SKŁAD DRUŻYNY POLKĄTY MAXIMUS NA SEZON 2012/2013:

ROZGRYWAJĄCY: EMIL MISIOŁEK, MICHAŁ KONDRACZYK

SKRZYDŁOWI: SEBASTIAN BELUCH, SŁAWOMIR DŹWILEWSKI, MICHAŁ KURPIEL, MARCIN CYBIŃSKI, GRZEGORZ KACZMAREK (?)

CENTRZY: MICHAŁ KONDAS, DAMIAN SIEŃKO, WOJCIECH KABAT, MARCIN KURPIEL, TOMASZ GINIEWSKI